05457453460
info@modwo.net
SSL Sertifikası Nedir ?

SSL Sertifikası Neden Kullanılır ?

SSL Sertifikası Neden Kullanılır ?

8 Ay Önce

Güvenli Giriş Katmanı; protokolü yaygın olarak internet sitesi yayınlama hizmeti veren web sunucularında (İnternet Bankacılığı, Alışveriş Siteleri, Proje Bazlı Sitelerde), artık giderek yaygınlaşarak da e-mail sunucularda kullanılmaktadır.

Daha güvenli bir internet erişimi için, kullanıcıdan hassas bilgi alıp, kullanıcıya bilgi gönderen tüm internet hizmetlerinde kullanılması tavsiye edilmektedir.

SSL Sertifikasının Faydaları Nelerdir?
Siteniz daha güvenilir bir görünüm kazanır.
SSL sertifikalarının SEO'ya katkısı oldukça yüksektir, siteniz arama motorları tarafından daha önde olabilmesi mümkün olabilmektedir.
Verileri şifreler, güvenlik sağlar.

SSL Sertifikası Çeşitleri Nelerdir?

1. Standart SSL (Domain Doğrulamalı)
Standart SSL Sertifikası, 2048 bit şifreleme sağlar ve sadece domaini (alan adını) kapsayan bir sertifika türüdür. Standart SSL sertifikası genelde ağ üzerinde yer alan veri trafiğinin güvenliğini sağlamak için kullanılır. Bu sertifika türünü almak için herhangi bir belgeye ihtiyaç duyulmaz.

2. EV (Genişletilmiş Onaylama)
"EV" Extended Validation teriminin kısaltılmış halidir ve Türkçe’deki karşılığı Genişletilmiş Onaylama’dır. Extended Validation (EV) SSL sertifikası, güvenlik düzeyi en yüksek olan ve sertifika sahibi firmanın fiziksel, hukuki ve ticari varlığıyla beraber oldukça kapsamlı kurumsal doğrulama süreçlerini sağlayan bir sertifika türüdür. Bu sertifika, üretici şirketler tarafından yapılan doğrulamalar sonrası yeterlilik görüldüğü takdirde verilmektedir. Herkes EV sertifikasına sahip olamamaktadır. Yeşil Bar diye ifade ettiğimiz, link kısmının hemen solunda bulunan yeşil alanda hukuki ünvan yazmaktadır.
 

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.